Kapitola 2

28. prosince 2006 v 14:34 | Argus |  Pot a dřina
2. kapitolka =)

***O pět dní později***
Domem se rozlehlo hlasité Crr a tím přivolalo všechny obyvatele do pozoru. Všechny až najednoho. Téměř šestnáctiletý mladý muž ležel na své posteli a bez jediného hnutí dál upřeně zíral do stropu. Vypadal příšerně. Už několik dnů nejedl, a bylo to na něm dost znát.
Z kdysi vypracovaného těla se stala jen kostra potažená kůží. Kdekdo by si ho spletl s mrtvolou. Vlasy měl dlouhé až po ramena, sám nevěděl, jak mu mohli tak rychle narůst. Ale nějak zvlášť si toho nevšímal. Chlapcovu tvář pokrývali jemné vousy. Zatím to ale vypadalo jako by měl jen špatně umytou tvář.
Brýle leželi někde pod postelí. Jediné, co zůstalo stejné byly jeho smaragdové oči. Ale i ty byli poznamenány. Byly prázdné a bez života.
Chlapec, který přežil. Stala se z něj troska. Stále to nemohl pochopit, proč zrovna Sírius. Proč musí být osud tak krutý. Slyšel jak někdo zvoní, nevšímal si toho. Určitě to je zase nějaký ten kluk z Dudleyho party.
"Kdo to zase otravuje" zavřel strýc Vernon a hnal se ke dveřím. Hned jak je otevřel, vykřikl a nadskočil jako kdyby viděl Satana. Ono se nebylo čemu divit. Půlka července, vedro k padnutí a před váma se najednou zjeví člověk celý v černém, s mastnými dlouhými mastnými vlasy a svým vzhledem věrně připomínající netopýra.
"Bydlí zde Harry Potter" zeptal se svým obvyklým chladným tónem.
"Jo bydlí, co mu chcete" odpověděl nebojácně strýc Vernon. Ten člověk před ním se mu vůbec nezamlouval.
"Potřebuju s ním mluvit" Snape mluvil tiše a mrazivě.
"Hej kluku, okamžitě slez dolů, máš tu návštěvu" zařval hlasitě jeho strýc a neochotně pustil Snapa dovnitř.
Severuse trochu zarazilo oslovení a tón jakým ten tlustý chlapík volal na slavného Pottera. Vždycky si myslel, že si tu Potter žije jako v bavlnce, všemi obdivován. Samozřejmě věděl, že je u mudlů, ale i tak. Navenek na sobě ovšem nedal nic znát.
"Co po mě zase chce" pomyslel si Harry a pomalu sešel po dřevěných schodů dolů, kde ho čekalo malé překvapení. Rozhodně ne milé.
Jakmile vešel do předsíně, vykřikl děsem.
"Pane bože" křikl a málem to s nim švihlo. Snape u Dursleyových v předsíni. To je snad zlý sen. Začal se štípat všude po těle, jak se chtěl zbudit z noční můry.
"Také vás rád vidím Pottere" poznamel ironicky jeho nenáviděný profesor s úšklebkem na tváři.
Snape se zděsil jakmile uviděl, co to sešlo ze schodů. Vypadal hrozně. Hubený jako kdyby týden nic nejedl, velké kruhy pod očima, pytlovité a potrhané oblečení.
"Čemu vděčím za vaši návštěvu" zeptal se Harry jízlivě. Ještě pořád nezapomněl, co se stalo na konci roku v kabinetu Umbridgeové a za to Snapa nesmírně nenáviděl. Nejraději by ho praštil po hlavě velmi tupým nástrojem.
"Dostal sem příkaz od Brumbála, ihned si sbalte věci a potom půjdete se mnou..." přikázal. Vypadal jako by chtěl ještě něco dodat, ale byl přerušen strýcem Vernonem.
"To už si odvedete toho spratka sebou" Vernonovi zasvítili radostí oči.
"Ano" sdělil mu stručně Severus a dál už se tím nezabýval. Stále nechápal, jak může ten mudla takhle mluvit, úrážet Pottera a to i v jeho přítomnosti.
Harry přemýšlel, jestli vůbec má cenu něco námítat proti Snapeově větě, nakonec usoudil, že ne. Zdrceně došel zpátky do svého '' pokoje'' a tam všechny věci, co se kde válely, naházel do velkého lodního kufru.
Naposled se podíval po pokoji, aby nic nezapomněl a sešel zpátky dolů, kde už na něj netrpělivě čekal Snape.
Ten právě probodával strýčka Vernona vražednými pohledy.
Harry mlčky prošel předsíní a vyčkával, co se bude dít. Severus ho jen sjel znechuceným pohledem a vyšel ven.
"Sbohem" rozloučil se s Dursleyovými Harry a šel ven za Snapem, kde se přemístili neznámo kam.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ghoster Ghoster | Web | 28. prosince 2006 v 16:55 | Reagovat

Super, kdy bude pokračování?? :-P

2 Gil-galad Gil-galad | Web | 28. prosince 2006 v 17:41 | Reagovat

fakt bezvadný moc se mi to líbí doufám že pokračování bude brzy :-)))

3 Argus Argus | 28. prosince 2006 v 19:44 | Reagovat

Doufám že jo =)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama