Kapitola 1

27. prosince 2006 v 18:53 | Argus |  Pot a dřina
Nová povídka, která mě napadla když jsem byl v parku. Komentujte jak je libo =)))

***na jihu Anglie***
...Tiše seděl a popíjel sklenku s 12-tiletou Skotskou. Snažil se pročistit si hlavu od posledních událostí měsíce. Byl červenec, nádherné počasí, jemný vánek a spousta dalších věcí, které k tomuto měsíci neodmyslitelně patří.
"Už je čas" problesklo mu hlavou. Potichu vstal, jakoby se bál narušit tu atmosféru ticha, jež zde přetrvávala.
Oblékl si černý hábit a pomalu odhodil své tmavé vlasy stranou tak, aby mu nevadily v obličeji. S posledním povzdechem se rozhlédl po pokoji a přemýšlel na jakou misi ho pošle tentokrát. Poté se ozvalo jen tiché puf a muž zmizel.
Objevil se před překrásným hradem se spoustou věžiček. Působil tak magicky, tak tajemně.
Najednou mu na mysl vytanula vzpomínka, jak spatřil tuto velkolepou stavbu poprvé. Nedalo se to nazvat jiným slovem než nádhera. Pomalu vstoupil to hradu nechávajíc za sebou tichou ozvěnu jeho kroků. Došel až k chrliči, který stál ve třetím patře. Za ním byl vchod do ředitelny.
"Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak"zašeptal do ticha chladným tónem. Stále nemohl pochopit, proč si Brumbál dává takovéto hesla. I když je pravda, že Voldemort by na to jen těžko mohl přijít. Vystoupal po točitých schodech a jemně zaklepal na dveře.
Vešel dovnitř do místnosti plné obrazů bývalých ředitelů a ředitelek Bradavic.
"Ááá Severusi, to je mi ale milé překvapení" usmál se Brumbál a pokynul mu na jednu z židlí před ním.
Snape jen kývl na pozdrav a usedl na židli.
"Mohu se zeptat, čemu vděčím za vaše pozvání" otázal se učitel lektvarů a tajně doufal, že to bude jen nějaká ta formalita ze školy. Po nějakém sledování či vyzvídání opravdu netoužil.
"Jak jistě víš Severusi, odněkud nám unikají důležité informace, Voldemort slyšel plné znění věštby , která byla vyřčena před 16 lety týkala se právě jeho a Harryho." odmlčel se na chvíli.
"To opravdu nebylo v plánu a dost to zkomplikovalo situaci. A aby toho nebylo málo, Voldemort stále sílí a obávám se, že by mohl dokonce prolomit ochranné kouzlo, které Harrymu poskytla Lily, když za chlapce obětovala život." vzdychl smutně jakoby tuhle nepříjemnou myšlenku chtěl vyhnat z hlavy.
Snape stále seděl a hleděl kamsi do prázdna. Pořád ale netušil, jakou to má souvislost s ním. A tak svou myšlenku vyslovil nahlas a hned na ní dostal odpověď.
"Harry bude potřebovat pomoct se svým úkolem. Je toho ted na něj moc, po smrti Siriuse se totálně zhroutil. Je ještě moc mladý a nezkušený na to, aby mohl porazit Voldemorta."
Severusovi už pomalu začalo svítat.
"Vím, že se s Harrym moc nemusíte, ale on vážně potřebuje..." nedokončil svojí větu.
"Ale proč zrovna já" otázal se Severus.
"Harry se musí naučit mnoho věcí, mezi ně patří i černá magie..."upřeně hleděl na profesora lektvarů.
"Ale to je nezákoné, černá magie se nesmí učit a používat od 17. století, to přeci víte" namítl udiveně bývalý smrtijed.
"Tentokrát Severusi, musí zákony stranou, je to velice vážná věc, jinak bych tě o to nežádal, jsi velice mocný kouzelník a černou magii ovládáš lépe než kdokoliv jiný, prosím popřemýšlej o tom, co jsem ti tu dnes řekl" ukončil rozhovor a pak už jen omámeného profesora lektvarů doprovodil ke dveřím.
Snape si to rychlými kroky rázoval po bradavických pozemcích a v hlavě mu vířilo tisíce myšlenek.
Proč zrovná já...Kdyby to byl alespoň někdo jiný, kdo trochu umí čarovat....ale ne ten namyšlenej fracek....to už překračuje všechny meze.
Severus v duchu běsnil a nádaval všem a všemu.
Došel k Zapovězenému lesu a tam se přemístil zpět do svého domu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 terinka terinka | 12. ledna 2007 v 22:48 | Reagovat

pekny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama